Wiadomości

19 kwietnia 2019 r.

kartka wielkanoc 2019

 

3 kwietnia 2019 r.

30 marca spotkaliśmy się na przedświątecznych pogaduchach.

28 marca 2019 r.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o udział w krótkim badaniu na temat wiedzy
o badaniach klinicznych.

Zebrane w ten sposób dane posłużą do stworzenia raportu na temat jak obecnie postrzegane są badania kliniczne. Udział Państwa jest bardzo cennym elementem projektu. Prowadzone badanie jest częścią projektu „Pacjent w Badaniach klinicznych”. Celem projektu jest prowadzenie działań edukacyjnych w zakresie poprawy wiedzy
o badaniach klinicznych.

Projekt jest realizowany we współpracy następujących instytucji:

Koordynator:

Polski Fundusz Rozwoju

Współorganizator:

Ministerstwo Zdrowia

Patronat Honorowy:

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii; Rzecznik Praw Pacjenta

Partner – sektor publiczny:

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

Partnerzy – sektor pozarządowy:

Polska Unia Organizacji Pacjentów „Obywatele dla Zdrowia”, Fundacja Urszuli Jaworskiej, GCPpl

Organizacje pracodawców:

INFARMA, PZPPF, POLCRO.

Więcej informacji o projekcie dostępne jest tutaj:

https://pacjentwbadaniach.pl/;
https://www.gov.pl/web/zdrowie/badania-kliniczne

Ankieta została przygotowana również we współpracy ze studentami studiów podyplomowych kierunku „Organizacja i Zarządzanie Badaniami Klinicznymi” Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Państwa odpowiedzi pomogą studentom zebrać niezbędne dane do ich pracy dyplomowej. Praca ma na celu ocenę świadomości społecznej, wiedzy, opinii na temat badań klinicznych wśród różnych grup wiekowych.

Umożliwi to podjęcie dalszych działań propagujących wiedzę dotyczącą badań klinicznych w Polsce.

Ankieta jest w pełni anonimowa, a udział w niej jest dobrowolny. Wykonanie ankiety zajmuje ok. 10 min. Ankieta dostępna do 30 kwietnia 2019 r.

LINK DO ANKIETY:

https://www.survio.com/survey/d/badania-kliniczne

 

16 lutego 2019 r.

Na spotkaniu omawialiśmy plany strategiczne i rozmawialiśmy przy kawie. Do grona naszego Stowarzyszenia dołączyła wolontariuszka, która dzięki swej ogromnej wiedzy    i doświadczeniu pomoże nam usprawnić funkcjonowanie Stowarzyszenia.

 

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

23 stycznia 2019 r.

Stowarzyszenie Re-Misja poszukuje do współpracy pro bono ludzi młodych duchem i zaangażowanych. W ostatnim czasie rozszerzyliśmy swoją działalność: bierzemy udział w projektach, dzięki którym organizujemy rehabilitację dla naszych członków i osób z chorobami reumatycznymi spoza stowarzyszenia, co roku jeździmy do spa, co miesiąc mamy spotkania z ekspertami (lekarzami, rehabilitantami, dietetykami, psychologami, artystami itp.), którzy przekazują nam wiedzę na temat form aktywności pozwalających nam lepiej radzić sobie z chorobą, jeździmy na konferencje krajowe i zagraniczne (należymy do międzynarodowej organizacji EULAR). Jednak do coraz prężniejszej działalności brakuje nam osób, które chciałaby czynnie współtworzyć naszą społeczność.
Współpraca może być również wirtualna.

19 stycznia 2019 r.

W sobotę 19 stycznia 2019 roku pożegnaliśmy Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – nowoczesnego Włodarza Miasta, dobrego i serdecznego Człowieka, zawsze uśmiechniętego, odważnego, słuchającego mieszkańców, wspierającego organizacje pozarządowe, wrażliwego na krzywdę różnych grup społecznych, rozumiejącego problemy i potrzeby osób niepełnosprawnych. Panie Prezydencie, dziękujemy.


 

zaproszenie na koncert

13 grudnia 2018 r.

kartka2018

10 grudnia 2018 r.pexels-photo-267067

Dnia 8 grudnia w Pomorskim Centrum Reumatologicznym odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne dla członków Stowarzyszenia Re-Misja. Potrawy wigilijne, które były naprawdę pyszne, przygotowali nasi członkowie. Atmosfera spotkania była wspaniała i świąteczna.

24 listopada 2018 r.

W sobotę 24 listopada odbyło się comiesięczne spotkanie członków Stowarzyszenia
Re-Misja. Prelegentem była psychodietetyk Magdalena Misuno, która opowiedziała
o zalecanej diecie i trybie życia w chorobach reumatycznych. Dziękujemy!

30 października 2018 r.
Halinka i Magda reprezentowały nas na spotkaniu z Prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem poświęconym między innymi organizacjom samorządowym i seniorom.

27 października 2018 r.
Odbyło się zebranie osób biorących udział w rehabilitacji oraz rehabilitantów w ramach zadania publicznego „Rehabilitacja poprzez indywidualną fizjoterapię” współfinansowanego przez PFRON.
Tego dnia odbyło się również zebranie wszystkich członków, podczas którego omawialiśmy nasz wyjazd do SPA 10 listopada oraz plany na najbliższe zebrania.

23 października 2018 r.
Na antenie Radia Gdańsk nadana była audycja o Stowarzyszeniu Re-Misja. Reportaż można wysłuchać również na stronie radia pod adresem:
https://radiogdansk.pl/audycje-rg/fabryka-reportazu/item/84744-razem-latwiej-stowarzyszenie-re-misja?autoplay=true&fbclid=IwAR09cqwpUm9wTZV-tuUVlBijxFG47fSREeCFjnDJvtYXkL7wlPUGu2ItRms

29 września 2018 r.

Gościem na dzisiejszym spotkaniu Stowarzyszenia była pani Magdalena Rosłoniec – fizjoterapeuta z 16-letnim doświadczeniem, ortotyk i podolog – która  poprowadziła  blok edukacyjny na temat działań zachowawczych i profilaktyki w dbałości o stopy oraz postawy ciała w postępujących zmianach w chorobach reumatycznych. Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie za przydatny wykład oraz poświęcony czas!

14 września 2018 r.

W sobotę 8 września uczestniczyliśmy w Sopockim Festynie Organizacji Pozarządowych,
który odbył się na skwerze przy sopockim molo. Stowarzyszenie Re-Misja reprezentowali nasi członkowie: Alina, Halina, Maryla i Władek. Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Informowaliśmy o chorobach reumatycznych, a zainteresowanym osobom wręczaliśmy ulotki o działalności naszego stowarzyszenia i upominki, które przekazała nasza koleżanka Zdzisia.

IMG-20180912-WA0027

20 sierpnia 2018 r.

„Re-Misja” Pomorskie Stowarzyszenie Osób z Chorobami Reumatycznymi
informuje, że realizuje zadanie publiczne pt. „Rehabilitacja poprzez
indywidualną fizjoterapię”, współfinansowane ze środków PFRON.

W rehabilitacji będzie uczestniczyć 15 mieszkańców województwa
pomorskiego z niepełnosprawnością ruchową. W indywidualnych zajęciach
z fizjoterapeutą osoby chore reumatycznie będą brały udział we
wrześniu i październiku 2 razy w tygodniu przez 7 tygodni.

Trwa nabór dla członków stowarzyszenia Re-Misja.

PFRON_wersja_podstawowa_RGB-01logoREMISJI

 

2 lipca 2018 r. 

W minioną sobotę, tj. 30 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie przedwakacyjne. W czasie spotkania Stowarzyszenia odbył się ” Improwizowany koncert kontemplacyjny Iwony Jędruch na gong, głos, konchę i misy dźwiękowe. Tekst Tomasz Hilgertner”.

Iwona Jędruch – gra własną muzykę improwizowaną i kontemplacyjną na gongach, misach dźwiękowych, skrzypcach, śpiewa wokalizy przez konchę. Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku. Występuje solo i w niekonwencjonalnych duetach na koncertach festiwalowych i kameralnych.

Serdecznie dziękujemy Pani Iwonie za poświęcony czas i umożliwienie nam wysłuchania tak niezwykłego koncertu!

19 czerwca 2018 r.

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że w miniony weekend, w Amsterdamie, na międzynarodowej konferencji EULAR nasza koleżanka Magdalena Misuno, która w marcu wygrała konkurs Edgara Stene’a, wygłosiła swoją prezentację pt. „My personal champion – supporting my everyday life with a rheumatic and musculoskeletal disease”. Magda odebrała z rąk przewodniczącego EULAR Johannesa Bijlsmy nagrodę Edgara Stene’a. O konkursie pisaliśmy już w marcu, ale podkreślimy jeszcze raz, że jest to ogromy zaszczyt dla Polski, gdyż ostatni raz Polska zajęła pierwsze miejsce w tym konkursie 31 lat temu!

Laureatce jeszcze raz ogromnie gratulujemy!

20180615_102005

Zdj. 1. Prezentacja pt. „My personal champion – supporting my everyday life with a rheumatic and musculoskeletal disease” podczas sesji EULAR PARE 15 czerwca 2018 roku.

20180613_204539

Zdj. 2. Nagroda Edgara Stene’a odebrana na międzynarodowej konferencji EULAR z rąk jej przewodniczącego Johannesa Bijlsmy.

11 czerwca 2018 r.

„Rehabilitacja na miarę potrzeb”

W maju br. dobiegł końca projekt „Rehabilitacja na miarę potrzeb” zorganizowany przez
stowarzyszenie Re-Misja. W rehabilitacji wzięło udział 29 osób chorych reumatycznie
z województwa pomorskiego. Adresaci projektu od marca do połowy maja 2018 roku (przez 10 tygodni) dwa razy w tygodniu uczestniczyli w rehabilitacji, obejmującej:
– ćwiczenia, naukę pływania albo rekreację w basenie,
lub
– indywidualne zajęcia z fizjoterapeutą.
Rehabilitacja odbyła się w Sopocie, Gdańsku, Gdyni, Starogardzie Gdańskim,
Władysławowie, Bolszewie i Malborku – w miejscach zamieszkania uczestników. Brali
w niej udział zarówno członkowie stowarzyszenia Re-Misja, jak i osoby spoza organizacji, które zgłosiły się do projektu w wyniku rekrutacji.

Projekt „Rehabilitacja na miarę potrzeb” stanowi odpowiedź na potrzeby osób chorych
reumatycznie, które z powodu specyfiki tych chorób wymagają stałej rehabilitacji.
Rehabilitacja ta ma na celu poprawę samopoczucia i kondycji chorego, a także wyrobienie w uczestnikach nawyku ruchu każdego dnia, mimo choroby reumatycznej. Im więcej osoba chora reumatycznie ma dostępu do zajęć rehabilitacyjnych i im bardziej jest aktywna, tym większą ma szansę na sprawne funkcjonowanie i samodzielność.

Rehabilitacja zorganizowana przez stowarzyszenie Re-Misja miała na celu nie tylko
polepszenie sprawności chorych reumatycznie, ale także wyrobienie w nich świadomości potrzeby ruchu każdego dnia. I według opinii zawartych w ankietach po odbytej rehabilitacji efekt ten osiągnięto: zdecydowana większość uczestników zadeklarowała więcej się ruszać i ćwiczyć oraz wykonywać gimnastykę przynajmniej
3 razy w tygodniu, a niektórzy nawet codziennie. I co najważniejsze: polepszyło się samopoczucie i kondycja fizyczna wszystkich uczestników projektu.

Bardzo dziękujemy Fundacji PZU za sfinansowanie projektu „Rehabilitacja na
miarę potrzeb”!

 

28 kwietnia 2018 r.

Odbyło się walne zebranie członków Stowarzyszenia, podczas którego
zatwierdziliśmy sprawozdanie finansowe za rok 2017 (sprawozdanie można
znaleźć w dokumentach na tej stronie).
W drugiej części spotkania Magdalena Misuno podzieliła się wiedzą na
temat znaczenia odżywiania i ruchu w chorobach autoimmunologicznych,
jaką zdobyła  podczas studiów z psychodietetyki oraz konferencji
naukowej nt. odżywiania w chorobach autoimmunizacyjnych.

19 marca 2018 r.

winer

Miło nam poinformować, że nasza koleżanka Magdalena Misuno, która w Stowarzyszeniu pełni funkcję prezesa, wygrała tegoroczną edycję konkursu Edgara Stene’a. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było napisanie 2 stronicowego eseju na temat: „Mój mistrz wspierający mnie w codziennym życiu z chorobą reumatyczną”. Jest to niezwykły zaszczyt dla Polski, ponieważ poprzednie edycje Konkursu wygrywali przedstawiciele różnych państw. Ostatni raz Polska zajęła pierwsze miejsce w tym konkursie w 1987 roku! Laureatka zostanie przedstawiona na uroczystym otwarciu kongresu EULAR w Amsterdamie w czerwcu bieżącego roku.

zwycięski_esej_Magdalena_Misuno

Stene Prize Winner 2018 – Magdalena Misuno

Serdecznie gratulujemy wygranej!

 

17 marca 2018 r.

Gościem spotkania był psycholog Jacek Menżyński-Biskup, który poprowadził
zajęcia na temat: „Gimnastyka dla umysłu. Jak utrzymać/poprawić
pamięć, koncentrację, uwagę”. Serdecznie dziękujemy Panu psychologowi za bardzo przydatny wykład i poświęcony czas!

 

24 lutego 2018 r.

Gościem spotkania była pani Joanna Barbucha, przedstawicielka sopockiego MOPS-u, która przybliżyła nam wiedzę o możliwych formach i zasadach wsparcia dla osób niepełnosprawnych z zakresu rehabilitacji społecznej oraz usług opiekuńczych, a także trybu kierowania do domów pomocy społecznej.
Serdeczne podziękowania dla Pani Joanny Barbuchy za poświęcenie swojego czasu oraz przekazanie nam bardzo cennych informacji.

19 lutego 2018 r.

Stowarzyszenie Re-Misja realizuje projekt „Rehabilitacja na miarę potrzeb”,
który skierowany jest do osób dorosłych chorych reumatycznie z województwa
pomorskiego. Adresaci projektu przez dwa i pół miesiąca dwa razy w tygodniu
będą uczestniczyli w rehabilitacji, obejmującej:
– ćwiczenia, naukę pływania albo rekreację w basenie,
lub
– indywidualne zajęcia z fizjoterapeutą.

Rehabilitacja odbędzie się w Sopocie, Gdańsku, Gdyni, Starogardzie
Gdańskim, Władysławowie, Bolszewie i Malborku. Potrwa od marca do
połowy maja 2018 roku.

Zapisy przyjmujemy do 25 lutego 2018 roku pod adresem mailowym:
rehabilitacja.remisja@wp.pl.

Projekt „Rehabilitacja na miarę potrzeb” sfinansowany jest ze środków
Fundacji PZU.

 

plakat

 

ulotka_rewers_ostat

Spotkanie 3 lutego 2018 r.

Obyło się walne zebranie członków Stowarzyszenia Re-Misja.
Wybraliśmy nowego skarbnika, którym została Małgorzata Nowak.

9 grudnia 2017 r.
Było to uroczyste spotkanie wigilijne dla członków Stowarzyszenia Re-Misja.

9 września 2017r.
Razem z innymi organizacjami sopockimi uczestniczyliśmy w XV Festynie Organizacji Pozarządowych.

Spotkanie 27 maja 2017 roku

Uczestniczyliśmy w wykładzie dra Jacka Niebrzydowskiego na temat reumatoidalnego zapalenia stawów i osteoporozy. Bardzo dziękujemy Panu Doktorowi za niezmiernie interesujący wykład i poświęcony czas.

Serdecznie dziękujemy Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z
Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku za udostępnienie sali wykładowej..


29 kwietnia 2017r.
Dietetyk Patryk Żywuszko z firmy Synexus rozmawiał z nami na temat podstaw zdrowego żywienia.
Serdeczne podziękowania dla Pana dietetyka Patryka Żywuszko za poświęcony czas
i przekazanie nam cennych informacji.
25 marca 2017r.
W pierwszej części spotkania pan Konrad Tomaszewski – dietetyk z Działu Nauki, Badań i Rozwoju firmy Marinex International przedstawił nam w bardzo interesujący sposób temat: „Jak fizjologicznie (prawidłowo) wzmocnić organizm w walce z chorobą?”, ze szczególnym uwzględnieniem osób z RZS.

W drugiej części odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Stowarzyszenia Re-Misja. Wybraliśmy nowego skarbnika, którym została Anna Orłowska.
Serdeczne podziękowania dla Pana dietetyka Konrada Tomaszewskiego za niezwykle interesujący wykład oraz poświęcony czas.

17-18 marca 2017r.
Te dni spędziliśmy w ośrodku Wichrowe Wzgórze w Chmielnie. Relaksowaliśmy się
w basenie i podczas zabiegów spa. Mieliśmy też doskonałą okazję do integracji
– w urokliwej kaszubskiej atmosferze. Pobyt naszych członków w ośrodku spa możliwy był dzięki wsparciu Fundacji Energa, za co bardzo dziękujemy.
25 lutego 2017r.
Pierwsza część spotkania upłynęła nam na podsumowaniu zeszłego roku. W drugiej części mieliśmy okazję posłuchać poezji w wykonaniu naszej członkini Miry.

28 stycznia 2017r.
Było to uroczyste spotkanie noworoczne dla członków Stowarzyszenia Re-Misja. Gośćmi specjalnymi były: Pani Dyrektor Barbara Gierak-Pilarczyk oraz Pani Doktor Małgorzata Sochocka-Bykowska.


2017

Re-Misja Sprawozdanie z działan w roku 2017

Sprawozdanie_finansowe_za_2017

2016

2015

2014

Zobacz sprawozdania z 2014 roku.

2013

Zobacz sprawozdania z 2013 roku.

 

Reklamy