2015

Dodano 15.11.2015
Najbliższe spotkanie Stowarzyszenia odbędzie się 28 listopada tradycyjnie o godzinie 11 w Patio. Serdecznie zapraszamy wszystkich chorych i przyjaciół:)

Dodano 15.11.2015
OBCHODZIMY NASZE ŚWIĘTO Z CAŁYM ŚWIATEM
Już niedługo obchodzić będziemy Światowy Dzień Reumatyzmu. Z tej okazji zachęcamy wszystkich chorych reumatycznie do wzięcia udziału w imprezie poświęconej temu wydarzeniu. Uroczystość odbędzie się 12 października, sesja przedpołudniowa rozpocznie się o godzinie 11 w Patio szpitala reumatologicznego, natomiast na sesję popołudniową zapraszamy na godzinę 18 do Zakładu Rehabilitacji. Dokładny plan imprezy tutaj.
Informujemy, że 31.10.2015 spotkanie członków Stowarzyszenia nie odbędzie się.

Dodano 21.09.2015
Zapraszamy wszystkich chorych i ich przyjaciół na powakacyjne spotkanie Stowarzyszenia, które odbędzie się tradycyjnie w ostatnią sobotę miesiąca -26 września) o godzinie 11.00 w patio.

Dodano 20.9.2015
12 września odbył się kolejny, tym razem XIII Sopock Festyn Organizacji Pozarządowych. Na imprezie nie zabrakło stoiska promującego Pomorskie Stowarzyszenie Osób z Chorobami Reumatycznymi. Tradycyjnie członkinie naszej Organizacji przygotowały materiały, ulotki oraz przyniosły ze sobą wiele uśmiechu! Festyn cieszył się sporym zainteresowanie, a w jednym czasie zgromadziło się ponad 400 aktywistów i aktywistek zaangażowanych w realizację festynu. Dziękujemy! Zdjęcia z festynu tutaj.

23.06.2015
Mamy przyjemność pochwalić się, że nasze cztery członkinie (Anna Kortas, Basia Żyłka, Nina Orłowska i Agnieszka Bąkowska) wzięły udział w dwudniowych warsztatach KROK NAPRZÓD – Aktywizacja Zawodowa Młodych Chorych Reumatycznie . Projekt został zorganizowany przez zaprzyjaźnione warszawskie Stowarzyszenie „3majmy się razem”. Warsztaty psychologiczne oraz warsztaty aktywizacji zawodowej odbyły się w Warszawie i zostały zrealizowane w ramach kampanii Reumatyzm Młodą Ma Twarz. Zajęcia z psychologiem, doradcą zawodowym oraz adwokatem miały na celu wsparcie psychologiczne oraz aktywizację zawodową młodych chorych reumatycznie. Gratulujemy uczestniczkom warsztatów oraz organizatorom programu, w szczególności kierowniczce projektu Marcie Kotarba-Kańczugowskiej. Więcej informacji przeczytać można na stronie http://reumatyzmmamlodatwarz.pl/kroknaprzod/o-projekcie/ .

16.06.2016
Zachęcamy chorych oraz ich przyjaciół do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu Stowarzyszenia. Spotykamy się 27 czerwca o godzinie 11 w szpitalu reumatologicznym na I piętrze. Zapraszamy!

APEL PACJENTÓW W SPRAWIE LEKÓW BIOLOGICZNYCH – zobacz

Data dodania 20.04.2015
Serdecznie zapraszamy na comiesięczne spotkanie w dniu 25 kwietnia br..pt.: „Przedpołudnie z tańcem”.
Zatańczy specjalnie dla nas pro bono- Pani Bibiana Gracjani.
Wykona układy taneczne do utworów hiszpańskich muzyków.

Data dodania 10.03.2015
Serdecznie zapraszamy na kolejne comiesięczne spotkanie w ostatnią sobotę miesiąca, tj. 28 marca br.. Tematem wykładu będzie: „Depresja, jak sobie z nią radzić”. Wykład poprowadzi lek. med. Alicja Wojciechowska.

Data dodania 7.03.2015
W dniu 28 lutego br. odbyło się comiesięczne spotkanie Stowarzyszenia. O szpitalu, jego działalności i przekształceniach opowiedziała członkom i jego pacjentom Dyrektor WZR w Sopocie- lek. med. Barbara Gierak – Pilarczyk.działalności Stowarzyszenia za rok 2014.

Data dodania 2.02.2015
Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z działalności Stowarzyszenia za rok 2014. Dokument zamieszczony jest tutaj.

Data dodania 26.01.2015
Już w najbliższą sobotę zapraszamy na kolejne zebranie Stowarzyszenia. Gościem specjalnym będzie Pani Barbara Połoczańska, która wygłosi wykład pt.:” Siła woli moc zdrowienia”. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się o godzinie 11 w Patio Szpitala.
Barbara Połoczańska w książce „Siła woli-moc zdrowienia” opisuje swoje doświadczenia związane z chorobą stwardnienie rozsiane. Jest to choroba powszechnie uznawana za nieuleczalną. Autorka dokonała szerokiej analizy, co jest przyczyną jej choroby. Przez 20 lat zdobywała z zapałem wiedzę dotyczącą zdrowia, żywienia i suplementacji, jednocześnie wprowadzając diametralne zmiany w swoim stylu życia. Wyeliminowała to, co jej szkodzi, zastępując tym, co służy zdrowiu. Sprawiła, że czuje się dobrze i prowadzi szczęśliwe, aktywne życie. Pomaga innym, jest skarbnicą wiedzy w zakresie SM, ale nie tylko(!) W książce znajdziemy rady dotyczące tego, co zmienić w swoim życiu, aby uchronić siebie przed chorobami takimi jak nowotwory, choroby układu naczyniowo -sercowego, cukrzycy itp. czyli chorobami, które dotykają nas na co dzień. „Czy choroby różnią się tylko nazwami?” oraz „Moje zdrowie w moich rękach” – to dewizy autorki. Warto samemu rozważyć te myśli. Książka wzbogacona jest wierszami autorstwa Barbary Połoczańskiej.